System VILPE ECo Ideal Wireless to system wentylacji kontrolowanej. Sprawdzi się on idealnie podczas przekształcania istniejącego systemu wentylacji naturalnej w mechaniczny zarówno dla nowo powstających budynków, jak i obiektów modernizowanych. Nawiewnik pozwala na kontrolowany dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń oraz dostosowanie mocy wentylatorów do potrzeb użytkowników. Poznaj wszystkie zalety tego systemu.

Bezprzewodowe sterowanie wentylacją

Ta niezwykle inteligentna metoda wentylacji kontrolowanej utrzymuje właściwą jakość powietrza w każdej przestrzeni. System składa się z wentylatora dachowego oraz bezprzewodowych czujników, które mierzą poziom wilgotności oraz dwutlenku węgla w obiekcie. Dane te są następnie przesyłane do jednostki sterującej, która kontroluje siłę pracy wentylatora. System jest używany wraz z wentylatorem i przejściem dachowym VILPE.

Użytkownik ma do wyboru cztery tryby pracy:

  • tryb infiltracji – tryb ten pozwala na zaoszczędzenie energii wtedy, gdy domownicy przebywają poza domem, a zapotrzebowanie na wydajną wentylację maleje,

  • tryb stały – wentylator pracuje ze stałą mocą wtedy, gdy domownicy przebywają w domu,

  • tryb przewietrzania – wentylator pracuje na maksymalnych obrotach przez 30 minut, gdy użytkownik potrzebuje szybkiego przewietrzenia mieszkania,

  • tryb auto – w tym trybie system dostosowuje moc wentylatorów do potrzeb domowników, dzięki bezprzewodowemu połączeniu z czujnikami. 

Zalety i zastosowanie

System wentylacyjny VILPE ma możliwość sterowania i kontroli, dzięki czemu jest energooszczędny i pozwala zredukować straty ciepła zimą. System można zastosować w każdym typie budynku – zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji,  a także w magazynach czy garażu.

Kontrola jakości powietrza zachodzi skutecznie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Inne zalety Systemu VILPE ECo Ideal Wireless to:

  • automatyczna regulacja,
  • bezprzewodowe czujniki i panel użytkownika,
  • poprawa wydajności istniejącego systemu wentylacji mechanicznej,
  • krótki okres zwrotu inwestycji.