Klimatyzacja to urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w upalne, letnie dni, ale także zimą w celu ogrzewania mieszkania. Obecnie klimatyzacja jest konkurencją dla tradycyjnych źródeł ogrzewania, które coraz częściej są znacznie mniej ekonomiczne. W jakim czasie najlepiej jest dokonać montażu klimatyzacji ściennej? Przyjrzyjmy się temu, kiedy montaż nam się najbardziej opłaci i co należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. 

Temperatura zewnętrzna a montaż klimatyzacji

Temperatury panujące na zewnątrz nie mają żadnego wpływu na montaż klimatyzacji, dlatego może ona zostać wykonana o każdej porze roku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że jednym z etapów instalacji jest odparowanie wilgoci. Polega to na wykonaniu próżni w układzie chłodniczym. Celem takiego działania jest zmniejszenie temperatury wrzenia, a czas procesu się wydłuża, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury.

W przypadku kiedy montaż klimatyzacji wiąże się z pracami remontowo-budowlanymi, trzeba uważać na warunki atmosferyczne. Opady deszczu nie pozwalają na pracę z instalacją elektryczną, a niskie temperatury znacznie utrudniają roboty na zewnątrz.

Rezerwacja terminu realizacji 

Wiosną i latem wszyscy fachowcy od montażu klimatyzacji mają już zajęte terminy w kalendarzu. Z tego względu warto jest zarezerwować termin ze znacznym wyprzedzeniem. W sezonie zimowym możemy liczyć na to, że montaż klimatyzacji zostanie wykonany praktycznie od zaraz. Fachowcy mają mniej zleceń, dlatego o wiele łatwiej jest znaleźć specjalistów, cieszących się dobrymi opiniami, którzy bezproblemowo i profesjonalnie podłączą instalację. 

A co z kosztami montażu klimatyzatora?

Korzystniejszą ofertę znajdziemy podczas miesięcy zimowych. Z racji tego, że zainteresowanie tą branżą podczas chłodnych dni maleje, to sklepy, jak i instalatorzy kuszą atrakcyjnymi warunkami oraz cenami. Latem nie ma co liczyć na obniżki, ponieważ jest niezwykle duży popyt na te urządzenia.


 Szukasz specjalistów od montażu klimatyzacji? Sprawdź naszą ofertę