Potrzebujesz klimatyzatora, który zapewni Ci komfortowe użytkowanie nieruchomości nawet w środku gorącego lata? Warto wybrać urządzenia od renomowanych producentów. To gwarancja niezawodności, wydajności działania oraz komfortu sterowania poprzez nowoczesne systemy sterowników, np. telefonem komórkowym. Najpopularniejsze marki urządzeń klimatyzujących to: LG, Samsung, Phillips, Panasonic, Fuji Electric, Alpicair i Daikin. Warto też zwrócić uwagę na urządzenia marki Haier i Gree.

Klimatyzatory dla domu i mieszkania – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zanim zdecydujesz się na klimatyzator do swojego domu, weź pod uwagę przede wszystkim moc urządzenia. Ta powinna być dopasowana tak, aby system klimatyzacji skutecznie chłodził wszystkie pomieszczenia w nieruchomości. Na rynku wyróżniamy klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe oraz sufitowo-przypodłogowe. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać najlepszy sprzęt na rynku? Weź pod uwagę:

 • sposób filtracji powietrza przez klimatyzator,
 • dostępne funkcje – nowoczesne klimatyzatory umożliwiają nie tylko chłodzenie powietrza, ale także grzanie,
 • możliwość jonizacji powietrza,
 • głośność pracy urządzenia,
 • cena zakupu,
 • renoma producenta,
 • parametry podtrzymywania temperatury,
 • sposób sterowania.

Jeśli chodzi o klimatyzatory, wyróżniamy kilka rodzajów urządzeń. Możesz wybrać modele przenośne, które są stosunkowo tanie, nie wymagają stałego montażu, ale jednocześnie są znacznie mniej wydajne, jeśli chodzi o chłodzenie pomieszczeń mieszkalnych. Inne odmiany klimatyzatorów to urządzenia typu split, które do poprawnego działania potrzebują urządzeń wewnętrznych oraz jednostki zewnętrznej. Klimatyzacja w to najbardziej wydajne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach i będzie sprawnie chłodzić pomieszczenie przez wiele lat.

Producenci klimatyzatorów – jak wybrać najlepszą markę urządzeń klimatyzujących?

Na rynku wyróżniamy różne modele klimatyzatorów. Niektóre urządzenia to koszt na poziomie do kilku tysięcy złotych, natomiast inne mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie oznacza to, że tańsze modele są gorsze. Najczęściej są po prostu mniej wydajne i nadają się do użytkowania na mniejszych powierzchniach. Klimatyzatory, które są warte uwagi to urządzenia takich producentów, jak:

 • LG – Ten producent nie proponuje wyłącznie modeli z najwyższej półki. Firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji elektroniki stawia na innowacyjne rozwiązania i produkuje wyjątkowo wytrzymałe i wydajne klimatyzatory. Ciekawym modelem jest typ Deluxe – to nowoczesny klimatyzator tej marki wyróżnia się wysokim poziomem wydajności w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m2. Warto dodać, że klimatyzator ścienny LG o mocy do 2,5 kW wyróżnia się klasą energetyczną A++ i stosunkowo cichą pracą, poniżej 49 dB. Koszt zakupu klimatyzacji LG to kilka tysięcy złotych.
 • Daikin – to firma działająca na globalnym rynku. Firma produkuje klimatyzatory zgodnie z najnowocześniejszymi trendami, które znajdują wszechstronne zastosowanie zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i budynkach użytku publicznego. Model warty uwagi do Daikin Sky Air 3,5 kW. Sprawdza się w pomieszczeniach do 35 m2, natomiast cena takiego sprzętu do ok. 8 tys. złotych.
 • Haier – to jedna z topowych marek zajmujących się produkcją urządzeń z zakresu AGD oraz HVAC. Klimatyzatory Haier są doceniane przez konsumentów na terenie całej Europy. Model Haier Flare 7,0 kW to wyjątkowo wydajne urządzenie, które jest w stanie schłodzić pomieszczenia o wymiarach nawet do 65 m2. Klasa energetyczna A++, ponadczasowy design oraz wieloletnia gwarancja to główne wyróżniki tego modelu.

Jeśli chcesz wybrać klimatyzator dopasowany do potrzeb swojej nieruchomości mieszkalnej lub budynku użytkowego, skorzystaj z powyższych propozycji. Klimatyzatory tych marek są doceniane za niezawodność działania, różnorodność modeli dostępnych w sprzedaży, a także atrakcyjne ceny zakupu. 

Pamiętaj! Zanim kupisz klimatyzator do swojego domu: oblicz potrzebną moc urządzenia i przejrzyj oferty dostępne na rynku. Możesz też skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych specjalistów z zakresu montażu systemów klimatyzacji dla domu i mieszkania. To dobry sposób, aby skorzystać z doradztwa i dopasować idealny model klimatyzatora do swoich potrzeb.