Komfort gotowania w kuchni zależy nie tylko od dostępnej przestrzeni czy wyposażenia. Jednym z podstawowych elementów, bez którego nie wyobrażamy sobie gotowania, jest okap kuchenny. Tradycyjne urządzenie jest niestety głośne przez wbudowany wentylator wewnątrz okapu. Alternatywą jest cicha kuchnia od Vilpe – innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu pokochasz spędzanie czasu w swojej kuchni. 

Jak działa system cichej kuchni?

Cicha kuchnia to system wentylacji kuchni, dbający o prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Na system składa się wentylator dachowy oraz okap bezsilnikowy. Tradycyjny okap kuchenny posiada wbudowany silnik, którego praca wytwarza nieprzyjemny hałas. Natomiast okap kuchenny cichej kuchni jest połączony z wentylatorem znajdującym się na dachu. Podciśnienie, które jest wytwarzane na całej drodze przewodu wentylacyjnego sprawia, że siła wyciągu zanieczyszczonego powietrza jest znacznie większa w porównaniu do okapów tradycyjnych.

System składa się z trzech elementów: wentylatora, przejścia dachowego oraz okapu. Wszystkie części są ze sobą połączone rurami wentylacyjnymi. Okap kuchenny musi być dostosowany do możliwości montażu w pomieszczeniu. Kupujący ma też możliwość wyboru okapu według swojego gustu. Do okapu kuchennego trzeba dobrać wentylator dachowy o odpowiedniej średnicy oraz przejście dachowe, pasujące do pokrycia dachowego.


Zalety cichej kuchni

Cicha kuchnia od Vilpe to rozwiązanie, które jest dostępne dla każdego rodzaju pokrycia dachowego oraz średnicy przewodu wentylacyjnego. Łatwy system pozwala na montaż nie tylko w nowo powstającym domu, ale też podczas modernizacji tradycyjnego rozwiązania wentylacyjnego. Wentylator na dachu jest kompatybilny z okapem w domu, dlatego jego pracą steruje się niezwykle wygodnie z poziomu naszej kuchni.

Wentylacja kuchni zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza, dbając o dobre samopoczucie domowników oraz usuwając nieprzyjemne zapachy z kuchni na zewnątrz budynku. Wentylatory są odporne na uszkodzenia oraz zmieniające się warunki atmosferyczne, jednak ich działanie zależy od prawidłowej i fachowej instalacji przewodu.